STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

10 marca w świetlicy Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Radzionkowie odbyło się spotkanie uczniów klas I – III szkoły podstawowej z Waldemarem Cichoniem – autorem książek dla dzieci. Młodzi słuchacze  dowiedzieli się co zainspirowało pisarza do napisania cyklu o niesfornym kocie Cukierku oraz wysłuchali wybranych opowiadań.

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania związane z tworzeniem książki. Jak długo się ją pisze? Jak powstaje okładka? Komu powierza się ilustracje? Jak przystało na spotkanie z pisarzem nie obyło się bez autografów, zakupu książek z imienną dedykacją oraz wspólnego zdjęcia i podziękowań. Mamy nadzieję, że żywy kontakt z pisarzem zachęci najmłodszych do sięgania po książki i rozbudzi w nich zainteresowania czytelnicze. Wszyscy zainteresowani przygodami Cukierka będą mogli wypożyczyć książkę w  szkolnej bibliotece.  

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie