STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

                29 kwietnia br. uczniowie klas gimnazjalnych z Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych w Radzionkowie udali się na Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śl.,

aby obchodzić Święto Flagi. Założeniem organizatorów było ułożenie „żywej” flagi. W wydarzeniu, poza uczniami z ZSPG, wzięli udział uczniowie piekarskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku i klubów seniora z Piekar. Uczestnicy w rękach mieli białe i czerwone kartki papieru oraz chorągiewki w polskich barwach. Wspólnymi siłami odśpiewali też hymn narodowy. „Żywa" flaga była układana już po raz siódmy. Pomysłodawcą zdarzenia był radny miasta Piekary Śl. - pan Łukasz Ścieborowski. Koncepcja wzięła się z corocznych gali ,,Wywieś flagę w oknie'', w które aktywnie angażują się, już od 6 lat, uczniowie piekarskich szkół. Jednak w tym roku postanowiono zjednoczyć siły i zaprosić pobliskie szkoły. W wydarzeniu wzięło udział ponad 900 osób.

                                                                                    
 Oliwia Bujoczek

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie