STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

          Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w naszej szkole połączono z piknikiem rodzinnym pod hasłem „Mama, Tata i Ja”. Impreza odbyła się 21 maja 2016 r. na podwórku szkolnym.

Pogoda dopisała, więc uczniowie wraz z rodzinami oraz okoliczni mieszkańcy tłumnie przybyli, aby świętować. Wśród wielu atrakcji, które przygotowano na ten dzień, była również gra terenowa „Poszukiwanie skarbu” z wykorzystaniem powieści M. Musierowicz „Małomówny i rodzina”. Poszukiwaczami były trzyosobowe drużyny reprezentujące uczniów klas V – VI. Zadaniem uczestników było odnalezienie skarbu ukrytego na terenie wokół szkoły. Aby dojść do celu zawodnicy musieli czytać wybrane fragmenty książki i wykonywać kolejne zadania związane z lekturą. W przeprowadzeniu gry pomagali uczniowie z Szkolnego Koła Wolontariatu. Po emocjonującej rywalizacji, drużynie z klasy Va udało się dotrzeć do skarbu, który znajdował się w zaroślach pod drzewem. Na zwycięzców oraz pozostałych uczestników gry czekały atrakcyjne nagrody.

     Dla podkreślenia familijnego charakteru powieści pisarki i pokazania Borejków jako ludzi niezamożnych, jedzących skromnie, choć z fantazją przygotowano stoisko z ulubionymi potrawami książkowych bohaterów. Były: rogaliki miniaturki, ptysie domowe,  Murzynek Gabrysi, Puchatka, Szarlotka Mamy Borejko, Murzyn w koszuli, Szarlotka Basi.

Zainteresowaniem gości cieszyły się także pełne mądrości życiowych cytaty wyeksponowane w widocznych miejscach oraz rozłożone gdzieniegdzie egzemplarze „Jeżycjady”, po które można było sięgnąć i czytać.

            Akcja z pewnością zaowocuje i książki z cyklu „Jeżycjada” zyskają kolejnych sympatyków.

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie