STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

Obchody Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole rozpoczęto 27 września. Adresatami świętowania byli uczniowie szkoły podstawowej. Do wspólnego czytania wybrano ciekawe pozycje otrzymane w ramach projektu Książki naszych marzeń”.

Uczniowie klas trzecich i czwartych wysłuchali obszernych fragmentów książki Roalda Dahla pt. „Matylda”. Tytułowa bohaterka przekonywała słuchaczy o tym jaką moc ma książka. (…) „Książki przenosiły ją do nowych światów i przedstawiały niezwykłe osoby, które wiodły emocjonujące życie. Pływała na statkach z dawnych lat z Josephem Conradem. Podróżowała do Afryki z Ernestem Hemingwayem i do Indii z Rudyardem Kiplingiem. Przemierzała cały świat, siedząc w swoim pokoiku w małym miasteczku gdzieś w Anglii.” „Matylda” napisana jest z humorem i wywołuje wiele śmiechu, dlatego nie będzie miała czasu wylegiwać się na bibliotecznej półce. Od razu znalazła chętnych czytelników. Strzałem w dziesiątkę okazała się także książka Andrzeja Maleszki pt. „Olbrzym”. Jest ona kolejną częścią serii „Magiczne Drzewo”.  O przygodach Kukiego, który zostaje obdarzony nadludzką siłą, Blubka i Gabi słuchali uczniowie klas piątych i szóstych. Pełna przygód i śmiesznych dialogów książka zachęciła niektórych do dalszego czytania i sięgnięcia po kolejne części. Młodszym klasom czytały starsze koleżanki z klasy IV b: Oliwia Hachulska, Hania Kaczmarczyk i Natalia Otrembnik. W ich wykonaniu drugoklasiści usłyszeli wybrane wiersze z książki Ireny Suchorzewskiej „Wiersze dla grzecznych i niegrzecznych”. Czytaniu towarzyszyła pogadanka na temat budowania dobrych relacji w klasie, na podwórku i w domu. Pierwszoklasiści wysłuchali zabawnej historii przedstawionej w książce Izabeth Show „Jak Bettina wracała ze szkoły”. Czwartoklasistki przeczytały książkę z podziałem na role, wczuwając się w rolę narratora, mamy i Bettiny. Dzięki takiej interpretacji tekstu pierwszakom łatwo było odebrać przesłanie lektury i z pewnością ich droga ze szkoły będzie bezpieczna.

        Dzień Głośnego Czytania jest okazją do przypomnienia zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa książka. Akcja ta powinna zachęcić nas, aby sięgać po książkę codziennie. Czytanie jest nawykiem, który należy wyrabiać od najmłodszych lat. Rodzice powinni czytać małym dzieciom każdego dnia chociaż przez 20 minut. W dobie komputera nauczmy się czerpać radość z czytania.

 

 

GALERIA

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie