STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

      17.XI. br. klasy IIa i IIb były na wycieczce w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy, m.in. GWARKOWIE to dawna nazwa górników;

SKARBNIK to dobry duch opiekujący się pracowitymi gwarkami, a ŚW. BARBARA jest patronką wszystkich górników. No i w kopalniach wydobywa się nie tylko węgiel, ale również inne kruszce. I jeszcze że zawód gwarka- górnika jest niesamowicie ciężki i niebezpieczny. Wszyscy zgodnie podkreślali, że najfajniejsze było płynięcie łódkami w wąskich korytarzach. Ponieważ nasi drugoklasiści to bardzo dobre dzieciaki, więc w kopalni przywitał ich tajemniczy Skarbnik, który opowiedział kilka niezwykłych historii. Niestety, jako duch nie mógł być sfotografowany...

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie