STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

      17.XI. br. klasy IIa i IIb były na wycieczce w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy, m.in. GWARKOWIE to dawna nazwa górników;

SKARBNIK to dobry duch opiekujący się pracowitymi gwarkami, a ŚW. BARBARA jest patronką wszystkich górników. No i w kopalniach wydobywa się nie tylko węgiel, ale również inne kruszce. I jeszcze że zawód gwarka- górnika jest niesamowicie ciężki i niebezpieczny. Wszyscy zgodnie podkreślali, że najfajniejsze było płynięcie łódkami w wąskich korytarzach. Ponieważ nasi drugoklasiści to bardzo dobre dzieciaki, więc w kopalni przywitał ich tajemniczy Skarbnik, który opowiedział kilka niezwykłych historii. Niestety, jako duch nie mógł być sfotografowany...

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Ogłoszenia

  • UWAGA opłata za obiady +

      Szanowni Państwo Prosimy o terminowe regulowanie płatności za obiady do 10 dnia każdego miesiąca.Po upływie tego terminu posiłek będzie DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie