STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

„Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest…” – tą piosenką dziewczynki należące do koła bibliotecznego witały uczniów klas I – III w bibliotece szkolnej na wspólnym świętowaniu.

Bo czyż wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom w chwilach radości i smutku. Ocierają łzy, pomagają zasnąć.

„Nie obejdzie się bez misia”  - pisała Maria Czerkawska w jednym ze swoich wierszy. Dlatego trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. Można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej… pluszowe.

        W tegoroczne święto biblioteka zaprosiła najmłodszych uczniów na wspólne czytanie misiowych opowieści przy słodkim poczęstunku. Każda klasa przyszła z okolicznościową laurką, aby złożyć Misiowi urodzinowe życzenia i podziękować za to, że jest.

Pierwszoklasiści wysłuchali opowiadania pt. „Pandy” z książki Mała Zima i po krótkiej pogadance na temat wyglądu pand, na białych konturach misia  dorysowali charakterystyczne czarne łaty. Drugoklasiści słuchali ciekawej historii związanej z popołudniowym zwyczajem picia herbaty w Anglii, przedstawionej w książce Herbatka u Promyka. Tytułowy bohater zaprosił na herbatkę rodzinę wróbli, która cierpiała głód z powodu śnieżnej zimy. Opowiadanie było dobrą okazją do przypomnienia dzieciom o potrzebie dokarmiania ptaków.

Dla uczniów klas trzecich wybrano opowiadanie z Bajek o misiach pt. „Lekcja pływania”.

Główni bohaterowie, niedźwiedź polarny Płatek i jego przyjaciel Psotek, który jest foką, uczą przyjaźni i pokonywania własnych lęków. Podczas pogadanki na temat niedźwiedzia polarnego wykorzystano informacje z książki Zwierzęta polarne. Uczniowie dowiedzieli się, że niedźwiedź polarny jest bardzo dobrym pływakiem, że jego futro tak naprawdę nie jest białe tylko bezbarwne i wiele innych ciekawostek.

        Po spotkaniach z lekturą uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie na narysowanie ilustracji do wysłuchanego opowiadania.  Termin oddawania prac  - do 14 grudnia.

24 i 25 listopada wszyscy uczniowie odwiedzający bibliotekę mogli wyklejać dużą sylwetkę tekturowego misia, który miał ozdobić szkolny korytarz. Wyklejanie misia sprawiało frajdę nie tylko maluchom, ale także starszym uczniom, nie wyłączając gimnazjalistów, którzy równie dobrze się bawili. W wyniku głosowania miś otrzymał imię Alojzy.

Z okazji Święta Misia wielu uczniów przyniosło do szkoły swojego ulubionego pluszaka, co jest tylko potwierdzeniem hasła „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie