STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

1 lutego 2017 r. Zespół Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych z Radzionkowa przyjął gości – Carinę Schmidt i Janusza Hamerskiego, czyli ekipę Easy German, która przyjechała, by nagrać w szkole filmy do nauki języka niemieckiego.

        „Easy German” to kanał edukacyjny na YouTube, to seria odcinków dla uczących się języka niemieckiego. Jej twórcy wychodzą z kamerą na ulicę i przeprowadzają wywiady z napotkanymi ludźmi. Scenki są autentyczne, spontaniczne i tłumaczone na język angielski.

Autorzy projektu przyjechali do ZSPG przed południem. Najpierw zostali przywitani przez Dyrekcję, nauczyciela j. niemieckiego, pana Łukasza Przewoźnika, oraz reprezentantów szkoły. O godzinie 12:25 zaczęły się przygotowania do nakręcenia filmu. Na początek została sfilmowana pierwsza scena przed szkołą. Następnie młodzież przeszła do klasy, gdzie wysłuchała prezentacji dotyczącej występowania przed kamerą. Po wysłuchaniu cennych porad kilku uczniów przeprowadziło krótki wywiad z gośćmi z Niemiec. Chwilę później zaczęły się nagrania do jednego z odcinków. Na początek uczniowie klas pierwszych nagrywali sceny, w których przedstawiali przedmioty znajdujące się w klasie. Później przyszła kolej na młodzież z klas trzecich, których zadaniem było powiedzenie kilku zdań o swoim hobby.

        Pod koniec nagrań wszyscy byli zadowoleni ze swojego udziału. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że były to bardzo interesujące zajęcia, a dzięki temu mogli się wiele nauczyć.

Agnieszka Ziora

 

GALERIA

ZOBACZ YOUTUBE

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie