STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

        Z okazji Światowego Dnia Kota biblioteka zaprosiła uczniów do udziału w konkursach czytelniczych oraz zorganizowała wystawę książek, których bohaterami są właśnie te czworonogi.

Uczniowie klas drugich wzięli udział w lekcjach bibliotecznych, podczas  których mieli okazję podziwiać  prace konkursowe swoich koleżanek i kolegów wyeksponowane na gazetce bibliotecznej, obejrzeć wystawę książek oraz wysłuchać krótkiej części artystycznej, przygotowanej przez koło biblioteczne. Trzecioklasistki: Agata, Julia, Natalia i Weronika zaśpiewały piosenkę pt. „Cztery rude koty”, a piątoklasistka Daria zaprezentowała wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Zeszły się cztery koty…” oraz przeczytała dzieciom krótkie opowiadanie „O kotku, który szukał czarnego mleka”.

Problem głównego bohatera, białego kotka, który chciał być czarny tak jak jego przyjaciel, sprowokował uczniów do dyskusji na temat akceptacji samego siebie.

Na zakończenie objaśniano frazeologizmy z wyrazem kot takie  jak: drzeć z kimś koty lub kupować kota w worku oraz wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „Zrób Cukierka z cukierka”(wyniki konkursu oraz galeria prac dostępne w zakładce biblioteka).

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie