STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

        Dnia 29 marca uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika. Członkowie koła bibliotecznego przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów krótką część artystyczną pod hasłem  K jak KOT”.

Kotem nazywamy kogoś, kto jest nowicjuszem, a właśnie pierwszoklasiści mieli po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książkę. Motyw koci towarzyszył całej imprezie. Na początku była piosenka pt. „Cztery rude koty”. Następnie dzieci wspólnie ze starszymi koleżankami przeczytały głośno zabawny wiersz M. Strzałkowskiej „Policz kotki” oraz wysłuchały kilku kocich opowieści. Część artystyczną zakończono „Piosenką o alfabecie” oraz zachęceniem uczniów do sięgania po czasopismo  Świerszczyk. Dla podkreślenia jego atrakcyjności każdy otrzymał skserowane strony z zadaniami typu: UKRYTE OBRAZKI, UKRYTE SŁOWA, ALE DRAKA! RYSUJĘ ZWIERZAKA!

        W drugiej części spotkania uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki.

Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali zakładki i samodzielnie wypożyczyli pierwszą książkę. Wybór był trudny. Młodych czytelników wabiły kolorowe okładki książek otrzymanych w ramach projektu „Książki naszych marzeń”. Każdy  otrzymał również list adresowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania i przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie zaproszeni zostali także do konkursu plastycznego „Magia czytania”. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ilustracji do wypożyczonej książki. Termin oddawania prac – 5 maja 2017 r.

Życzymy wielu miłych wrażeń podczas spotkań z lekturą i zapraszamy do udziału w konkursie!

 

GALERIA

 

iCagenda - Calendar

maj 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
Brak plakatu
00:00
dzień wolny od zaj.dyd.-wych. dla SP i Gim
Data :   2 maj 2017
3
4
5
6
7
8
9
10
Brak plakatu
17:00
Godzina 17:00 - 18:00
Data :  10 maj 2017
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Brak plakatu
00:00
Data :  20 maj 2017
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • UWAGA +

      Zapraszamy 20 maja (sobota) w godzinach 1400 - 1800 na PIKNIK SZKOLNY Co ciekawego?Zawody sportowe dla uczniów młodszych i starszych,Gry i DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie