STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

        Jak co roku odbył się w naszej szkole Festiwal Talentów. Impreza od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i sympatyków naszej szkoły – każdy chciał zobaczyć i wesprzeć występujących kolegów.

Zaszczycili nas swoją obecnością Rodzice, Dyrekcja szkoły, Nauczyciele i oczywiście Uczniowie – obecni, byli i przyszli. Niespodzianką był gościnny występ kwartetu wokalnego absolwentek: Basi Ilnickiej, Julii Kulasińskiej, Martyny Otożenko i Magdy Hanzel. Drugą niespodzianką była brawurowa recytacja „Rozmowy z pluskwą”, którą nas zachwycił Borys Golus – zdobywca II miejsca powiatowego etapu  tegorocznej edycji konkursu Mały OKR.

        Najważniejsi byli jednak tego wieczoru nasi szkolni artyści. W tym roku konkurs zdominowali uczniowie szkoły podstawowej. Gimnazjum reprezentowały jedynie bezkonkurencyjne tancerki: Wiktoria Frej i Julia Waszkilewicz. Ich profesjonalny taniec zachwycił i zainspirował widownię. Następnego dnia na korytarzach szkolnych niektórzy próbowali odtworzyć układ zaprezentowany przez gimnazjalistki. Młodsi koledzy dziewczyn także przygotowali się nieźle. Najbardziej spodobał się jury występ Oliwii Machulskiej i Hanny Kaczmarczyk. II miejsce zajęły Wiktoria Bloch, Natalia Otrembnik, Julia Łukawska, Emilia Daniel a III miejsce Helena Waniek, Oliwia Wiśniowska i Adam Pradela.

        Dużo emocji wzbudzili młodzi piosenkarze. Śpiewali solo i w duetach, niektórzy kilka razy i coraz bardziej im się to podobało. Zwyciężczynią w tej kategorii została Karolina Czmok, II miejsce zajęła Maja Brodawka a III miejsce Amelia Głowacka.

        Najtrudniejsza kategoria – gra na instrumencie - była oceniana bardzo profesjonalnie, ponieważ w jury (Anna Włodek, Katarzyna Konieczny, Robert Kier) zasiadał profesjonalista od instrumentów, pan Robert Kier. Ostatecznie zwyciężył w tej kategorii Przemysław Kamiński, II miejsce zajął Bartosz Nycz a III miejsce Kamil Michalski i Mateusz Klimczok.

        Recytatorów również było wielu i jak co roku próbowali oni udowodnić, że nie tylko dynamiczne tańce i liryczne piosenki mogą poruszyć publiczność. W tym roku najbardziej spodobała się Julia Bendkowska, II miejsce zajęła Wiktoria Tobor a III miejsce Alicja Wylenżek.

        Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować festiwal, oraz gratulujemy wszystkim, którzy odważyli się zaprezentować światu swoje umiejętności. Nawet jeśli nie udało się Wam w tym roku wygrać, próbujcie. Za rok kolejna szansa. W końcu jesteśmy Szkołą Odkrywców Talentów, a taki tytuł zobowiązuje. 

 

 

Organizatorzy: Karina Walocha, Aleksandra Czmok, Anna Golus 

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie