STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 • Zapraszamy
 • Uczniowie
 • Witaj szkoło

        Co roku na jedno majowe popołudnie nasza szkoła staje się miejscem rodzinnego pikniku. Tradycyjnie pogoda była piękna. Zimno i arktyczny wiatr. Nie przeszkodziło to jednak w spotkaniu. Lodowaty wiatr pomagały przetrwać: gorące napoje, żurek i grillowana kiełbaska.

Oprócz wytrawnych dań serwowano wypieki i słodkie desery przygotowane przez nasze Panie. Królowały wśród nich zdrowe i ekologiczne ciasta Pani Higienistki. Miłośnicy ruchu mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych, do których zachęcali nasi trenerzy. Zawodnikom gratulujemy kondycji i zazdrościmy odwagi. Oto rezultaty ich zmagań:

Piłka nożna – Rodzice vs Uczniowie –  4:10

Siatkówka –  Mamy+absolwentki vs Dzikie Gazele (uczennice) –  3:0

Koszykówka – Ojcowie+absolwenci vs Rojca Basket – 47:50

         Sportowe talenty można było także prezentować pokonując dziecięcy tor przeszkód i ćwicząc na siłowni pod chmurką. Swoje zainteresowania mogli rozwijać także miłośnicy przyrody. Na polance wśród traw rozstawiły się bowiem szkolne ogrodniczki z sadzonkami truskawek i kwiatów. Przesadzania dokonywały dzieci o pomalowanych twarzach – nieodłączny akcent każdego pikniku. Arcydzieła sadownictwa, które wychodziły spod ich ręki, budziły zachwyt rodziców obdarzanych nimi hojnie.

        Wielką atrakcją były w tym roku wojskowe samochody, prezentowane przez ich miłośnika – pana generała Skibę.  Oblężone pojazdy uginały się pod ciężarem najmłodszych.

        Goście zgromadzeni w kawiarence „Pod lipami” mogli podziwiać artystyczne popisy grupy tanecznej „Majery”; występ wokalny dwóch grup naszych szkolnych chłopięcych chórów oraz solo na trąbce Bartosza Marka. Czas pikniku umilał nam tradycyjnie zespół „Nas Troje”.

        Nie byłoby pikniku bez loterii fantowej. Na zdobycie losów trzeba było czekać w dłuuugiej kolejce, ale tegoroczne fanty warte były chwili poświęcenia. Główną nagrodą był efektowny rower ufundowany przez firmy Norman i Pol-And, ale równie wielkich emocji dostarczyły:

 • talon na zajęcia z boksu, których fundatorem była firma Crossfit Thorium 90
 • talony na przegląd samochodu od firmy Adar – stacja kontroli pojazdów
 • paczki żywnościowe przygotowane przez firmę Ham
 • wizyta u okulisty ufundowana przez Państwa Nycz
 • sprzęt sportowy zakupiony dzięki wsparciu Centrum Kultury „Karolinka”.

        Organizatorzy pragną podziękować wszystkim naszym przyjaciołom, bez których nie udałoby się zorganizować pikniku. Przede wszystkim naszym Rodzicom, Pracownikom i Uczniom; firmie Wylężek za przygotowanie losów – talonów na lody, gofry i zapiekanki; sieci sklepów „Magda” za pyszne kiełbaski, firmie ubezpieczeniowej Kluge Inter Risk i wszystkim, którzy zaangażowali się byśmy mogli miło i aktywnie spędzić razem czas. Do zobaczenia na kolejnym pikniku. Tym razem obiecujemy lepszą pogodę.   

 

 

Aleksandra Czmok

 

GALERIA

    

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

 • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

  Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
 • 1

filmy

 

My na mapie