STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Zapraszamy
  • Uczniowie
  • Witaj szkoło

     W dniach 27 i 28 września, klasy 4 brały udział w zajęciach surwiwalowych przowadzonych w śląskim ogrodzie botanicznym w Radzionkowie. Zajęcia prowadził Wincenty Ołowski  przyrodnik amator.

W Ogrodzie prowadzi warsztaty surwiwalowe oraz wszelkie inne wymagające majsterkowania, szczególnie w drewnie.  Posiada kwalifikacje wychowawcy kolonijnego i  jako opiekun uczestniczy w obozach sportowych oraz półkoloniach. Jego zainteresowania skupiają się wokół sportu i traperstwa. Czynnie uprawia łucznictwo, windsurfing oraz płetwonurkowanie, a jego wielką pasją jest żeglarstwo. Nie posiada wykształcenia przyrodniczego, ale przyroda, szczególnie ta dzika, jest mu bardzo bliska. Jako wolontariusz udziela się w Polskim Towarzystwie Przyjaciół Przyrody ‘Pro Natura’ gdzie pomaga w budowie ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych. Wśród znajomych jest znany jako tzw. złota rączka, czyli ktoś, kto potrafi zrobić oraz naprawić wszystko. W 2004 roku wystąpił w programie telewizyjnym „Wyprawa Robinson”. Uczniowie uważnie słuchali rad prowadzącego, który omawiał i uczył jak przeżyć w skrajnie trudnych warunkach, jak udzielić pomocy innym stosując wszystko co jest dostępne w miejscu wypadku. Pokazał jak rozpalić szybko i poprawnie ognisko, zawiązać odpowiedni węzeł np ratowniczy. Uczniowie bardzo chętnie angażowali się  w wszystkie zajęcia.

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków +

    Zarządzenie Burmistrza Miasta Radzionków nr 2032/2018 z dnia 23 maja 2018r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej DALEJ
  • 1

filmy

 

My na mapie